אינפלציה היא רוח הרפאים הרודפת כיום כלכלות ברחבי העולם.

כיצד משפיעה האינפלציה על שוק המכוניות הקלאסיות ומכוניות האספנות? מהם היתרונות והחסרונות לקונים ולמוכרים בשוק של היום?

נתחיל בהגדרה פשוטה של ​​אינפלציה.

אינפלציה – הגדרה
במילים פשוטות, אינפלציה פירושה ירידה בכוח הקנייה של הכסף. מחיר הסחורות והשירותים עולה, וערך הכסף יורד.

ישנם שלושה גורמים בסיסיים לאינפלציה:

הביקוש למוצרים ושירותים עולה על ההיצע
הגדלת היצע הכסף
עלויות מוגברות של הפקות
עבור אוקטובר 2021, שיעורי האינפלציה הממוצעים בשווקי המכוניות הקלאסיות והאספנים הגדולות היו ככאלה:

6.2% – ארצות הברית
4.5% – גרמניה
4.2% – בריטניה
3.4% – הולנד
3% – אוסטרליה
3% – איטליה
2.6% – צרפת
1.2% שוויץ
אינפלציה והשפעתה על מחירי הרכב
לאחר ההשבתות העולמיות שנגרמו על ידי מגיפת הקורונה, אנו חווים ביקוש מוגבר למוצרים ושירותים בשנת 2021. הביקוש המוגבר הזה אחראי, בין היתר, לשיעור האינפלציה הגבוה שאנו רואים כעת. בתקופות של עליית אינפלציה ופיחות בכסף, אנשים משקיעים באופן מסורתי את כספם בנכסים מוחשיים יותר כמו זהב או נדל”ן. מכוניות קלאסיות ואספנות נהנות מפופולריות הולכת וגוברת, לא רק עכשיו אלא כבר שנים רבות, כהשקעה בפעילויות פנאי ולעיתים כסוג של “השקעה זו לצד זו”. עם זאת, אם אתה רוצה להשקיע את כספך במכוניות, אתה צריך להיות בעל כמות מסוימת של ידע ולשקול קריטריונים כמו מספר הפריטים שיוצרו, המצב המקורי או שלמות המסמכים כדי להוכיח את ההיסטוריה של המכונית.

הפיחות שנגרם מהאינפלציה מוביל כיום לביקוש מוגבר לכלי רכב משני צדי האוקיינוס ​​האטלנטי. מאחר ומחירי הרכישה של חלק מדגמי הרכב עולים (ההיצע והביקוש קובעים את המחיר), רבים מהקונים או החובבים הפוטנציאליים שואלים את עצמם כעת האם רכישה משתלמת כרגע או שעדיף לחכות. אחת העובדות שחשוב לזכור היא שמספר המכוניות הקלאסיות והאספנים לא יגדל מכיוון שכבר לא בונים מכוניות וינטג’. לא צפויה לקרות ירידת מחירים פתאומית עקב עלייה משמעותית בהיצע, ולכן ניתן לצפות שהמחירים יישארו יציבים.

האם כדאי לקנות מכונית קלאסית עכשיו?
אתה לבד מחליט אם כדאי לקנות מכונית קלאסית. אתה יכול לקחת את הזמן ולקוות שחלק מהמחירים ירדו, אבל הכסף שלך ימשיך לאבד מערכו בגלל אינפלציה אם לא יושקע.

עם זאת, דבר אחד תמיד יהיה נכון, קניית מכונית קלאסית שונה מרוב ההשקעות האחרות שכן היא מביאה איתה את השמחה שבנהיגה פיסת היסטוריה ואת ההרגשה של יכולת לנסוע אחורה בזמן כשאתה עולה מאחורי ההגה ומתחיל המנוע. זוהי חוויה ייחודית שמעט השקעות אחרות יכולות לספק.

לשאלות או סיוע בנושא קנייה וייבוא ​​רכב קלאסי מארה”ב, ניתן להגיע אלי בכל עת במייל או בטלפון.

מרקה ספוות